U. Craiova 1948 S.A - Viitorul Domneşti 8-0 ( 3-0 ) - Arena Olteana

U. Craiova 1948 S.A - Viitorul Domneşti 8-0 ( 3-0 )

Universitatea Craiova câștiga categoric împotriva echipei A.C.S Viitorul Domnești - Ieri pe Stadionul Municipal din Severin a avut loc meciul dintre Universitatea Craiova si modesta, A.C.S Viitorul Domnești. Partida a contat pentru etapa cu numărul 14 din Liga 3 Seria 3.

In prima repriza pe fondul dominării Universitatea Craiova a reușit sa bifeze câteva ocazii care anunțau primul gol . Florin Costea a deschis scorul cu un sut splendid din afara careului,plasat chiar la rădăcina stâlpului din dreapta. La nici 2 minute, Universitatea Craiova înscrie din nou ! De aceasta data Alexandru Raicea înscrie pentru 2-0 iar oaspeții au început sa aibă probleme mari în construcție. Practic fundașii Calu si Grecu au trecut de centrul terenului .

Asediul la poarta oaspeților a continuat iar Claudiu Bălan pentru 3-0 , scor care avea sa fie si al pauzei.  In cea de-a doua repriza,Universitatea Craiova ne-a adus aminte de evoluțiile din Liga Doljului. După  nici 5 minute de când au revenit de la cabine, Florin Costea a reușit sa marcheze. Apoi, la 3 minute distanta, decarul Științei a mai marcat un gol. In minutul 68, nou-intratul Sabin Lupu, reușea si el sa marcheze.

Ultimele 10 minute ale meciului au aparținut lui Florin Costea care a mai marcat doua goluri, ajungând la numărul de 5 goluri doar în aceasta partida si 9 goluri in 5 partide. Scorul final al partidei a fost 8-0 pentru Universitatea Craiova.  După 14 meciuri, Craiova are 27 de puncte.