C S M Slatina - F C Argeş 2-0 ( 1-0 ) - Arena Olteana

Singurul ziar de sport din Olt

Pagina microbistilor
Aici gasesti istoria fotbalului din acesta zona

C S M Slatina - F C Argeş 2-0 ( 1-0 )

Visul continuă. C S M Slatina intră pe tabloul principal al Cupei României. Astăzi la Slatina echipa de Liga IV a , C S M Slatina a eliminat , divizionara B, F C Argeş.

F C Argeş  a fost favorită doar până la startul  partidei. Pentru cine nu a fost la meci, trebuie precizat că,după fluierul de start al arbitrului, gazdele au controlat jocul de la început până la final. Echipa piteşteană nu avut decât o bară la mijlocul reprizei secunde, dintr-o deviere, în rest nimic.

Cele două goluri  ale învingătorilor au fost marcate de Ceapă din penalty , în minutul 32 şi Costi Radu pe contraatac în minutul 65. Publicul slătinean,cu primarul Emil Moţ  alături,   a încurajat echipa  pe tot parcursul jocului.   Următorul adversar va fi o echipă de prim eşalon. Cine şi-ar fi imaginat aşa ceva la începutul competiţiei.