Cinci victorii în deplasare. Lucian Neamţu, jucătorul etapei! - Arena Olteana

Cinci victorii în deplasare. Lucian Neamţu, jucătorul etapei!

Festival de goluri la Slatina, Potcoava şi Scorniceşti. Mieluşei la Curtişoara, zmei acasă cu Coteana,  C S M Slatina marcheză nu mai puţin de 12 goluri în poarta echipei Avântul Coteana.

Numărul mare de goluri marcate de gazde, nu a surprins pe nimeni, diferența de valoare şi de organizare fiind evidentă, cel mai important moment al jocului a fost însă golul de onoare marcat de Lucian Neamțu ( foto )  de la ospeții , în ultimul minut al primei reprize. Neamțu va intra în istorie ca fiind primul jucător care a marcat în poarta C S M - ului în liga a IV a.

Golurile slătinenilor au fost marcate de Ceapă(min. 7), Precup (min. 15, 20, 85), Stancu (min. 31, 60), Costi Radu (min. 41), Stănică (min. 43, 59, 81) și Daniel Turlea (min. 48, 89).

Potcoava nu se dezminte şi îşi consolidează locul unu în clasament printr-o victorie categorică, 8-1 cu Olteţul Osica. Golurile gazdelor au fost marcate de , Coman ( 5 ), Popa şi  Amza.

Ocupanta locului doi, Vediţa Coloneşti câștigă fără probleme la Scorniceşti şi așteaptă cu nerăbdare confruntarea toamnei cu C S M Slatina din 14 octombrie 2018. Pentru echipa campioană au marcat , D. Popa ( 3 ), Aria ( 2 ) şi Ov. Stan ( 2 )