Cungrea, părăseşte zona minată.a clasamentului ! - Arena Olteana

Cungrea, părăseşte zona minată.a clasamentului !

In seria  I   s-au marcat foarte multe goluri, 28 în şase partide.  Voinţa Jitaru s-a impus categoric în faţa celor de la Brebeni. Repriza secundă a fost mai spectaculoasă decât prima. , atunci s-au marcat şase golluri, faţă  de prima repriză când nu a fost decâ o reuşită. Chiar dacă a fost o victorie categorică, jocul celor din Jitaru nu a strălucit , dacă este să ne luăm după  declaraţiile lui Dan Pleşa, antrenorul echipei. Pentru Voinţa, au marcat , Ene, Troană, Bălan ( 2 ) şi Eremia

Recolta Şerbăneşti continuă să favcă  victime  pe bandă rulantă. Astăzi a fost rândul celor de la Turia să părăsescă terenul din Şerbăneşti,  învinşi  .

Un meci interesant, a fost şi cel de la Cungrea unde echipa, Vasile Ban, a trecut fără probleme  de Recolta Movileni, scor 4-0.. Fără victorie în această ediţie de campioanat, Vasile Ban Cungrea speculează momentul şi aplică o corecţie  zdravănă, codaşei , Recolta Movileni.

Având în,  Cristi Ene  ( foto ) cel mai bun jucător din teren, care a şi deschis scorul relativ repede, gazdele au făcut un meci reuşit astăzi. Ene  a fost şi coautor la alte două goluri aşa că este îndreptăţit să fie considerat unul dintre cei mai buni jucători ai partidei de astăzi.

Cu Victoria de astăzi, echipa din Cungrea evadează din subsolul clasamentului şi aşteapă cu încredere partidele viitoare.