C S M Slatina , noul lider al campionatului. - Arena Olteana

C S M Slatina , noul lider al campionatului.

Vediţa Coloneşti, vizibil slăbită faţă de anul trecut, a pierdut la un scor neverosimil, 7-0. Trebuie precizat că scorul este prea dur şi nu reflectă situaţia din teren. Campioana ediţiei trecute, a avut în meciul de ieri două variante, fie să se baricadeze în apărare şi să încerce ceva pe contraatac, fie să încerce poarta adversă încă din start, ţinând astfel adversarul de propria poartă, dar cu condiţia să marcheze.

Din păcate pentru ei, au ales a doua variantă, deşi, toţi care mai urmăriseră la lucru echipa slătineană le se recomandase  prima. Sigur pe ei , cu experimentaţii, Dani Pop şi Cîrstea în atac, ajutaţi de Aria pe stânga, oaspeţii  au şi avut prima ocazie de a marca, Aria  ratând  de puţin întâlnirea cu mingea.

Primele zece minute au funcţionat. Dacă nu marchezi, totul se întoarce împotriva ta, aşa s-a întâmplat ieri. După fiecare ratare a oaspeţilor, gazdele marcau. C S M Slatina având o pregătire fizică superioară a zburdat pe zonele rămase libere şi au marcat nu mai puţin de 7 goluri, golul doi fiind un adevărat material de studiu.

Cele 7 goluri au fost marcate de Precup ( 2 ), Ceapă ( 2 ), Radu, Stănică şi Bîră.
In urma acestui rezultat, C S M Slatina se asează meritat pe primul loc, iar Vediţa, coboară pe locul patru.

Vedea Văleni , pierde la Rusăneşti în minutul 85 prin golul senzaţional marcat de Jianu.