Movileni, a treia victorie consecutivă. Şerbăneşti, victorie în prelungiri. - Arena Olteana

Movileni, a treia victorie consecutivă. Şerbăneşti, victorie în prelungiri.

Recolta Şerbăneşti, câştigă în  prelungiri  partida susţinută pe teren propriu cu Inter Brebeni  şi revine pe prima poziţie a clasamentului.  Recolta Chiţesca,  surclasată la Oporelu. Voinţa Jitaru şi Unirea Bărăşti , s-au impus în deplasare

Recolta Movileni, este la a treia victorie consecutivă şi urcă pe locul opt, graţie golurilor marcate de Calotă ( 3 ), Trică ( 2 ) şi Iuli Bălan.

La Şerbăneşti, golul norocos marcat  în ultimele secvenţe ale jocului şi care a făcut diferenţa pe tabelă a fost marcat de Florin Cristian. Primul gol al gazdelor a fost  marcat de Neagoe.

La Bălteni, ospeţii antrenaţi de Dan Pleşa s-au impus fără probleme cu scorul de 4-1. Pentru echipa din Jitaru au marcat  Troană, Lixandra, Eremia şi Ene.

Viitorul Perieţi, câştigă  pe teren propriu cu 2-1 prin golurile marcate de Preduşel şi Bărbulescu