Oltul Curtişoara egalează la puncte Petrolul şi aşteaptă meciul direct. - Arena Olteana

Oltul Curtişoara egalează la puncte Petrolul şi aşteaptă meciul direct.

Etapa  cu numărul 16,  a debutat ieri cu partidele de la Slatina şi Balş. La Slatina, liderul clasamentului s-a impus cu 2-0 în derbiul etapei,  iar la Balş, campioana ediţiei trecute, Vediţa, a câştigat fără probleme în faţa puştilor de la Viitorul Băleasa.

Astăzi, s-au înregistrat trei victorii în deplasare. La Rusăneşti, Viitorul Grădinile au câştigat după ce la pauză erau conduşi cu 3-2. Recolta Stoicăneşti câştigă la Coteana şi predă lanterna roşie echipei, F C Olt. Tot sub semnul echilibrului a stat şi partida de la Curtişoara, la pauză scorul a fost egal 2-2. In repriza secundă gazdele au mai marcat de două ori şi astfel reuşesc să egaleze la puncte , ocupanta locului doi, Petrolul Potcoava.

Pentru Curtişoara au marcat , Vasilescu ( 2 ), Cosma şi Şocae, în timp ce pentru oaspeţi au marcat, Ion Mădălin pe contraatac  şi Dorin Vasile. Ambele echipe au terminat partida în zece jucători.