Surpriză la Schitu. La Slătioara, nu s-a jucat decât o repriză. Ionuţ Ilie - Mungioi, "recidivează". - Arena Olteana

Latest

Singurul ziar de sport din Olt

Pagina microbistilor
Aici gasesti istoria fotbalului din acesta zona

Surpriză la Schitu, Oltul Curtişoara pierde în minutu 90. Olteţul Osica taie elanul celor de la Băbiciu şi trece deasupra lor în clasament. Petrolul Potcoava câştigă fără luptă, iar Stoicăneştiul s-ar putea să mai bifeze o victorie... la masa verde.

Meci tensionat la Schitu. Gazdele au terminat învigătoare în minutele de prelungire,  o partida contra unui adversar bine cotat, partidă în care nimeni nu le acorda nici o şansă.  Oaspeţii, vizibil nemulţumiţi la finalul jocului, puneau înfrângerea pe seama faptului că au fost dezavantajaţi  de arbitraj,  deşi gazdele sustin că arbitrajul,  a fost cât se poate de imparţial. Pentru Oltul Curtişoara au marcat , Mitrache şi Vasilescu din penalty. Echipa antrenată de Dan Moşteanu ( foto ), confirmă încă odată faptul că a reuşit cel mai bun transfer şi câştigă la Balş prin golurile  macate de, noul venit, Ionuţ Ilie - Mungioi ( 2 ) si  Cornel Craiu

Avântul Coteana, nu a rezistat decât o repriză. De teamă să nu mai încaseze goluri şi în repriza secundă, jucătorii de la Coteana au refuzat să mai intre în teren şi în partea a doua a jocului. Până la pauză scorul era de 7-2. Pentru gazde au marcat  Dorin Vasile ( 2 ), Laurenţiu Ene, Popa. Mădălin Ion şi un autogol al celor de la Coteana.