Pleşa mută inspirat şi câştigă la Brebeni. Chiţeasca reuşeşte scorul etapei. - Arena Olteana

Pleşa mută inspirat şi câştigă la Brebeni. Chiţeasca reuşeşte scorul etapei.

În  Seria I s-au inregistrat câteva rezultate care mai aduce câte ceva nou în ce ace priveşte lupta pentru podiumul clasamentului. Faptul că Avântul Oporelu nu a jucat, a dat posibilitatea urmăritoarelor să micşoreze diferenţa de puncte.

Cele mai merituoase echipe sunt  Recolta Şerbăneşti şi Voinţa Jitaru, echipe ce au câştigat în deplasare.  Voinţa Jitaru s-a impus în deplasarea de la Brebeni, o zonă unde se pleacă greu cu puncte. La pauză, gazdele conduceau cu 1-0. In repriza secundă, oaspeţii au marcat de două ori prin Troana şi Lixandra ( 2 ), ambii intraţi pe parcurs.

Scorul etape s-a inregistrat la Chiţeasca, unde gazdele au câştigat cu 6-1, un scor ce o ridică pe podium