LIVE - TEXT, Vedita Colonesti - Universitatea Craiova ,ora 16 : 30. - Arena Olteana

LIVE - TEXT, Vedita Colonesti - Universitatea Craiova ,ora 16 : 30.

Min 120 Finalul meciului Craiova se califica în șaisprezecimile Cupei României.
Min 117 1-2 Vediţa se arunca în atac dar se precipita la finalizare.
Min 115 1-2 Dalu ratează ținta, după ce portarul ieșise neinspirat.
A început repriza a doua de prelungiri.
Finalul primei reprize de prelungiri.

Min 100 1-2 A marcat Dananae cu capul din interiorul careului. Este un gol venit firesc după aspectul jocului
Min 105 1-1 Craiova pare mai proaspătă. La Vediţa a intrat și Paslaru.
A început prima repriza de prelungiri.

Min 97 1-1 Arbitrul fluieră finalul jocului. Urmează 2 reprize de prelungiri. La Vediţa a intrat Marius Preda.
Min 90 1-1 Stoenac îl depășește pe tânărul Florescu și obține o lovitură liberă, rămasă fără rezultat. Arbitrul arata 7 minute de prelungire.
Min 80 1-1 lovitură de 11 metri pentru Universitatea. Transforma Stoenac
Min 70 1-0 Oaspeții aleargă după egalare, Gugu șutează dar Serban apară. La Vediţa intra Florescu.
Min 60 1-0 Jucătorii Craioveni îndeamnă la calm. Forțele de ordine fac față greu situației. LA oaspeti intra Trabalka
Tensiune în tribune după golul anulat Craiovenilor.
Min 52 1-0 Robert Dalu trimite în poartă din interiorul careului .La Vediţa intra Rută.
Min 46 A început repriza secundă.

Prima parte a jocului a fost dominată de Universitatea,  dar fără să pună în pericol poarta gazdelor. În tribunele stadionului " Mircea Stan " număr record de spectatori. Este pentru prima dată când tribuna este arhiplină.

Min 45 0-0 Arbitrul fluieră finalul primei reprize, scorul 0-0
Min 40 0-0 ContraatacVediţa, ramas fără rezultat.
Min 30 0-0 Stoenac la un pas de deschiderea scorului dar Preda intervine la timp.În replica Aria șutează peste poartă din interiorul careului.
Min 25 0-0 Fără  ocazii de gol în continuare. În tribuna este o atmosferă superba creată de galeria oaspeților.
Min 13 0-0 Raicea trimite cu capul spre poartă,  Serban retine.

Min 6 0-'0 Jocul prudent la mijlocul terenului, Craiova a fost mai prezenta în careul gazdelor
 Min 1 A început partida.
Cele două echipe se află la încălzire. Vediţa și astăzi, fără Doman, Coman, Bira, Nila și Savu

Vedita Colonesti: Șerban -Preda,  Mihai Ionut, , Negoiță, Moise  - Tudor, Cincă, Achim , Aria - Dalu, David.

Universitatea Craiova: Badea -Negru,  Dananae, Gugu, Cristiu, Tanase, Pop,Raicea, Zimța, Stoenac, Raducanu.

Arbitrii : Marius Naidin  ajutat la cele două tuşe de Gheorghiţă Bălan, ambii din Piteşti  şi Ionuţ  Neacşu din Bucureşti.

Observatorii:  Cristina Babadac din Alexandria şi Cătălin Barbu din Piteşti