Vedita câștigă cu emoții și acumulează 10 puncte. Rezultatele și clasamentul. - Arena Olteana

Latest

Singurul ziar de sport din Olt

Pagina microbistilor
Aici gasesti istoria fotbalului din acesta zona

Vedita câștigă cu emoții și acumulează 10 puncte. Rezultatele și clasamentul.

Vedița Colonești, a câștigat meciul disputat pe teren propriu în compania celor de la FC Pucioasa, scor 2-1. Robert Dalu a marcat ambele goluri (min. 6 și 17), în timp ce oaspeții au punctat pe tabelă în minutul 37. În minutul 12, arbitrul anuleaza un gol valabil lui Coman, pentru un presupus fault la portar.

SERIA 3, etapa 5
CSM Slatina - SR Municipal Braşov    3-0
Vasile Gheorghe (6), David Oprescu (48), Alexandru Capătă (80)
Flacăra Moreni - CSM Alexandria    2-1
Tiberiu Calofir (37), Iulian Drăgan (82) / Bogdan Precup (34)
FC Voluntari 2 - AFC Astra 2    0-4
Gabriel Şerban (14 - penalty), Raul Gavîrliţă (24), Gheorghe Andronic (27), Dragoş Gheorghe (34)
Universitatea Craiova 2 - Tractorul Cetate    3-2
Alin Ţegle (12), Cosmin Dobre (30), Jovan Markovic (90+5) / Alin Poenaru (13 - autogol), Marian Coca (74)
CS Baloteşti - Sporting Roşiori    4-0
Constantin Greblea (29), Codruţ Anghel (71), Alexandru Târnăcop (74), Ovidiu Marin (89)
Unirea Bascov - Olimpic Cetate Râşnov     4-4
Sebastian Ivan (7, 17), Alexandru Traşcă (9), Eduard Neacşu (56 - penalty) / Flavius Staicu (1), Ioan Şerban (25), Andrei Poverlovici (50), Raul Drugă (86)
CS Blejoi - Progresul Spartac 1-0