Live text Vedița Colonești-Cetate Turnu Măgurele, ora 18:00 - Arena Olteana

Live text Vedița Colonești-Cetate Turnu Măgurele, ora 18:00

Min 90+3 final de partida, oaspeții câștigă cu 2-0

Min 80 0-2 , oaspeții nu renunță și același Ionică trimite pe lângă poartă din poziție bună.La Turnu Măgurele intră Niță

Min 79 0-2 înscrie din interiorul careului Ionica

Min 75 O-1 gazdele ataca poartă dar oaspeții resping cu ușurință.

Min 60 0-1 Plesa încearcă poarta din unghi dar trimite puțin pe lângă poartă. La oaspeți intră Mănăilă

Min 46 a început repriza secundă .La Vedița au intrat Iordache, Ciobanu și Vasilescu La oaspeti a intrat Robert Dalu

Min 45+2 finalul primei reprize. Oaspetii conduc cu 1-0 prin golul marcat de June in startul partidei

Min 34 0-1, Robert Stancu ratează cea mai mare ocazie a gazelor. Portarul oaspete își calculează pașii greșit și Stancu trimite cu capul puțin pe lângă poartă

Min 25, 0-1 Fieraru urcat în atac  reia cu capul,  puțin pe lângă poartă

Min 20 0-1, schimbare la Vedița. A ieșit Gadzeti accidentat și a intrat Cruceana

Min 13, 0-1 Aria centrează dar Nyarko reia slab și portarul advers retine

Min 2 0-1 a marcat Aurel June cu un șut  catapultat  in plasa porții lui Stancioaica

Min 1 a început meciul.

Vedița Colonești : Stancioaica- Pasca, Căldare,Butac, Aria -  Nyarko, Gadzeti, Tuca, Pestisor - Stroescu, Stancu.
Cetate : Musceleanu - Dogaru, Suciu, Nadolu -Fieraru, Damian, Ruta,June - Plesa, Radu, Ionică