Live - text, AS Energia Viitorul Strejesti - ACS Viitorul Coteana, ora 11:00 - Arena Olteana

Latest

Singurul ziar de sport din Olt

Pagina microbistilor
Aici gasesti istoria fotbalului din acesta zona

Live - text, AS Energia Viitorul Strejesti - ACS Viitorul Coteana, ora 11:00

Min 90,  finalul jocului, scor, 1-1

Min 85, 1-1. Portarul oaspeților iese în întâmpinarea unui atacant gazdă, îl faultează și arbitrul dictează lovitură liberă și cartonaș galben. Execută peste zid, Grigore și restabilește egalitatea pe tabelă

Min 70, 0-1. Repriza secundă mult mai spectaculoasă decât prima. Ocaziile se succed când la o poartă  când la cealaltă. De la gazde Ozam este cel mai activ jucător dar a ratat foarte mult. Vasilescu de la oaspeți a fost înlocuit la pauză

Min 46, a început repriza secundă

Min 45 , pauză, scor 0-1.

Min 43, 0-1 s-au mai înregistrat câte o ocazie la fiecare poartă. Motroc, și Stancu au ratat de puțin ținta

Min 20, 0-1, ocazie mare pentru gazde irosită de Fugaru Denis care șutează din interiorul suprafeței de pedeapsă,  pe lângă poartă

Min 16, 0-1, Vasilescu șutează puțin peste poartă din poziție bună

Min 10, 0-1, Ozam execută o lovitură liberă de la 25 metri , puțin peste poartă

Min 3, 0-1, Radu deschide scorul , șut de la 18 metri lateral stânga

Min 2, 0-0, ocazie pentru gazde , șutează Nedea, Perșinaru reține

Min 1, a început partida

Energia Strejești : Capleru - Tița , Dogaru, Marinescu, Fugaru -  Predușel, Motroc, Nedea, Pitulice -  Grigore, cpt. , Oprea

Viitorul Coteana : Perșinaru - Constantinescu, Nicolae, Marin, Ozam -  Radu, Stancu, Naidin , Vasilescu, cpt. -  Radu, Căruntu