A C S Caracal se impune în derbiul etapei. Energia Viitorul Strejești, la primul succes ! - Arena Olteana

Latest

Singurul ziar de sport din Olt

Pagina microbistilor
Aici gasesti istoria fotbalului din acesta zona

Cel mai echilibrat meci al etapei cu numărul 9 s-a disputat la Caracal între echipa gazdă, A C S și Unirea Radomirești. La capătul celor 90 de minute gazdele au reușit să câștige și să-și consolideze prima poziție în clasament.

Prima repriză a fost una echilibrată s-a jucat excesiv de prudent, ocaziile de gol au lipsit și astfel la pauza s-a intrat fără gol. Repriza secundă a fost mult mai spectaculoasă. Gazdele , cu o condiție fizică mai bună au reușit să marcheze de două ori din faze fixe prin Dicu și Butoi. În urma acestui rezultat, A C S Caracal acumulează 27 de puncte și așteaptă meciul cu Oltul Curtișoara de sâmbătă.

Unirea Radomirești : Mitrache – Dincă, Vezan, Rădulescu, Vatic – Toma, Cosma, Rezeanu, Olteanu – G. Simion, M. Simion. Au mai intrat : Scurtu, Alecu și Petria.

La Strejești, eforturile celor doi oameni de afaceri, Ionuț Popescu și Doru Cojocaru, încep să dea rezultate. Energia Viitorul Strejești a obținut prima victorie din această ediție de campionat, este un succes prețios dacă ținem cont că este obținut pe terenul celor de la Drăgănești. A fost un meci spectaculos în care s-au marcat 7 goluri.

Autorii golurilor sunt : Craiu, Stoian și Maican pentru gazde și Motroc, dublă, Cătălin Grigore și Ispas pentru oaspeți. Etapa viitoare, Energia, are meci greu pe teren propriu, va primii vizita celor de la Ipotești.

Energia Strejești : Capleru -  Gliga, Pitulice. Oprea, Tița -  Badea, Motroc, Voicu, Păun -  Grigore, Toader. A mai intrat , Andrei Ispas

Clasament

1 ACS Caracal                          9          9          0          0          29-7     27

2 ACS Oltul Curtișoara             9          8          0          1          48-8     24

3 AS Unirea Radomirești          9          7          1          1          24-12   22

4 ACS Viitorul Coteana             9          5          3          1          32-20   18

5 ACS Oltul Slătioara                9          5          2          2          23-12   17

6 ACS Iris Titulescu                  9          5          1          3          24-18   16

7 ACS Valea Oltului Ipotești      9          5          0          4          31-22   15

8 AS Știința Măruntei                9          4          2          3          25-19   14

9 AS Unirea Pârșcoveni             9          4          2          3          18-13   14

10 Viitorul Drăgănești Olt          9          4          0          5          26-25   12

11 AS Viitorul Osica de Jos       9          3          0          6          16-29   9

12 CSO FC Olt Scornicești       9          2          2          5          22-30   8

13 AS Energia Strejesti             9          1          3          5          18-25   6

14 AS Voința Schitu                   9          1          0          8          5-32     3

15 ACS Oltetul Osica                 9          1          0          8          8-42     3

16 ACS Viitorul Rusănești          9          0          0          9          8-43     0