Ceramica Oboga scorul etapei. Brâncoveni la un pas de surpriză ! - Arena Olteana

Ceramica Oboga scorul etapei. Brâncoveni la un pas de surpriză !

Branco Brâncoveni a fost la un pas de surpriză în deplasarea de la Leotești. Gazdele s-au mobilizat serios pentru a reuși să învingă în minutele de prelungire. Pentru cei prezenți la stadion, partida dintre Viitorul Leotești și Branco Brâncoveni a fost una spectaculoasă.

Gazdele au ratat foarte mult și au fost  aproape de un un semieșec pe teren propriu în fața unui adversar ambițios , deși poziția în clasament a acestuia, nu anunța o ripostă  care să pună în pericol victoria gazdelor. Unicul gol al partidei a fost marcat de Brădescu în minutele de prelungire.

Viitorul Leotești : N. Pascu - I. Pascu , Tănăsie, Bănică, Dumbravă - Osiceanu, Dinu, Teodosescu, Ilie - Brădescu, Iordache. Au mai jucat: Stoica, Mihalache, Nicola și Ștefan

Scorul etapei s-a înregistrat la Piatra Sat unde Unirea, a pierdut cu 5-0 în fața unu adversar puternic, Ceramica Oboga. Echipa fraților Boncică și  A S  Voineasa sunt  singurele echipe fără înfrângere în prime șapte etape. Cele două, ocupă primele două goluri în clasament, despărțite de golaveraj.

Au marcat : Chircuș, Radu Marian, Cazan și Daniel Boncică.

Ceramica : Marius Stefan - Dobrița Ionuț, Chircuș Dan, Țîrcomnicu Tudor, Boncică Ionut (c) - Radu Marian, Pieptea Cristian, Tudor Alin, Boncică Daniel - Cazan Victor, Boncică Liviu

Etapa 7 / Duminica, 16 Octombrie 2022, 11:00