Derbiul etapei în seria II încheiat la egalitate, profită, Viitorul Leotești ! - Arena Olteana

Derbiul etapei în seria II încheiat la egalitate, profită, Viitorul Leotești !

Derbiul etapei s-a încheiat nedecis, Voineasa nu a mai reușit de data asta să-și valorifice avantajul terenului propriu. În echipa oaspete evoluau mulți jucători care în ultimele sezoane au îmbrăcat tricoul echipei din Voineasa. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă, mult mai spectaculoasă decât prima.

Primii care au marcat au fost gazdele care au condus cu 2-0 și părea că vor câștiga fără probleme. Din păcate pentru ei, oaspeții au revenit în joc și cu zece minute înainte de final au reușit  să restabilească egalitatea pe tabelă prin golurile marcate de Liviu Boncică și Victor  Cazan

Haiducii Iancu Jianu au reușit prima victorie din acest sezon, în deplasarea de la Șopârlița. Cele două goluri au fost marcate de , Florin Trușcă și Luca Preda.

Viitorul Leotești profită de egalul de la Voineasa și completează podiumul după ce câștigă cu scorul de 3-1 derbiul cu F C Bârza. Golurile echipei din Leotești au fost marcate de Stoica și Brădescu (2). Etapa viitoare, Viitorul Leotești se deplasează la Dobrun, o echipă cu un moral bun după ce a câștigat în deplasare la Morunglav

Viitorul Leotești : N. Pascu - Constantinescu, Moina, Dumbravă, I. Pascu  - Bălșeanu, Dinu, Stoica, Nicola - Iordache, Brădescu. Au mai jucat: Mihalache, Drăgănoiu și Bănică

Etapa 5 / Duminica, 2 Octombrie 2022, 14:30