In seria I s-au înregistrat 4 victorii în deplasare și un egal ! - Arena Olteana

In seria I s-au înregistrat 4 victorii în deplasare și un egal !

Oltul Tia Mare scapă victoria printre degete în urma a două greșeli de portar după ce a condus cu 2-0. Cele două goluri au fost marcate de Adrian Miu și Daniel Crețu. Gloria Vișina, profită din plin și rămâne pe podium în urma punctului câștigat după ce goalkeeperul gazdelor, Mihai Marancea a înlesnit misiunea atacanților adverși greșind la ambele goluri. In urma acestui rezultat, Oltul ratează  clasarea pe podium acumulează doar 16 puncte și rămâne sub adversarul de azi.

Oltul Tia Mare : Mihai Marancea - Iulian Șoarece , Stanciu Sorin , Staicu Florin și Raicu Georgian -  Adrian Scrieciu , Răducea Teodor , Scrieciu Iulian, Crețu Daniel - Miu Adrian, Crețu Nicu.  A mai intrat  Papa Constantin

Șoimii Drăghiceni confirmă forma bună în care se află și câștigă la scor în deplasarea de la Cilieni. Prima repriză a fost una echilibrată , Șoancă a deschis scorul iar Vali Ghenovici de la Cilieni a reușit să restabilească egalitatea pe tabelă. Ospeții au revenit la conducere până la pauză și astfel s-a intrat la cabine cu scorul de 1-2. Repriza secundă a fost la dispoziția oaspeților care au mai punctat de trei  ori. Reușitele Șoimilor au fost marcate de Șoancă, o dublă, Murgu, Năstase și Bica.

Șoimii Drăghiceni : Mitrache - Năstase, Stănilă, Zamfir, Gură -  Stancu, Murgu, Cheroiu, Șoancă -  Bica, Bîrțoiu

Duminica, 30 Octombrie 2022, 11:00