Live-text, Oltul Curtișoara- ACS Caracal 1-0 ( 1-0 ) - Arena Olteana

Live-text, Oltul Curtișoara- ACS Caracal 1-0 ( 1-0 )

Oltul : Stanciulescu - Covercă, Ungureanu, Cr.Preda, V. Preda -  Neagoe, Bajan, Tudor, Nichita -  Jianu, Andronache.

Caracal : Vintilă - Mincă, Dincă, Polifron, Voinea -  Butoi, Tudor, Năuiu, Daniel Minca -  Grădinaru,Holtea

Min 1 . A început meciul

Min 5 0-0 Nichita trimite periculos în fața porții, dar nimeni nu apare la întâlnirea cu balonul.

Min 14 0-0 Holtea centrează în careul gazdelor, dar Cristi Preda respinge.

Min 19, 0-0.Nichita trimite spre poarta oaspeților dar Vintilă respinge cu piciorul

Min 25 0-0 Holtea ratează din interiorul careului mic blocat de Florin Tudor.

Min 35 1-0 Andronache trimite cu capul venit din spate la o centrare perfecta a lui Nichita

Min 37 1-0 Oltul are mai multa posesie, este mai prezentă în careul oaspeților

Min 40 1-0 Dicu Marian de la Caracal trimite un șut puternic spre poarta lui Stănciulescu  dar acesta respinge.

Min 45+2 1-0 Finalul primei reprize. A fost o repriză antrenantă, multe cartonașe galbene, majoritatea pentru proteste.

Min 46 A început repriza secundă. La gazde intra Mateiaș

Min 50 1-0 Ocazii la ambele porți. Mai întâi, Florin Tudor șutează peste , urmează replica oaspetilor prin Grădinaru

Min 60 1-0 Jianu ratează incredibil din șase metri, intervenție foarte buna a lui Polifron

Min 72 1-0 Holtea, cel mai mai activ jucător de la oaspeți, are doua acțiuni spre poarta lui Stănciulescu. La Caracal a intrat Fica și Glișcă

Min 80 1-0 Bajan șutează din interiorul careului mare, Vintilă reține.

Min 83 1-0 Nichita, cursa pe partea dreaptă , trimite balonul în bară La gazde intra Zamfir și Răcăleanu.

Min 90+4 Meciul se încheie cu o ratare a lui Androache.  Fluier final , scor 1-0 și Oltul trece pe primul loc la golaveraj