Scorul etapei la Caracal, experimentatul Ionuț Holtea, 4 goluri. Surpriză în derbiul etapei ! - Arena Olteana

Scorul de 9-0 înregistrat în partida de la Caracal, reflectă diferența de valoare între ocupanta locului unu și lanterna clasamentului. Surpriza vine de la Curtișoara unde  echipa locală Oltul a învins în derbiul etapei cu 6-0, Știința Mărunței, un scor la care puțini se așteptau înainte de startul partidei.

Evoluția scorului redă oarecum situația exactă din teren în partida de ieri, condiția fizică a făcut în cele din urmă diferența. Noul antrenor al echipei din Curtișoara, Dan Ignat, pune foarte mult accent pe pregătirea fizică.  După prima parte a jocului , gazdele conduceau cu 4-0. Oaspeții nu au avut replică nici după pauză și gazdele au mai marcat de două ori. Cele șase goluri au fost marcate de :  Jianu, de trei ori, Băjan, Fl. Zamfir și  Nichita.

Oltul Curtișoara : Stănciulescu – Covercă, Ungureanu, Cr. Preda, V. Preda-  Tudor, Neagoe, Băjan, Nichita - Jianu Andronache. Au mai intrat : Dragnea, Dragu,  Zamfir Călin, Răcăleanu. Antrenor , Dan Ignat.

Știința Mărunței : Dogaru- Militaru, Cioroianu, Preda, Stancu -  Obreja, Rădulescu, Ionescu, Năvodaru -  Andronache, Sterie. Au mai intrat : Dinu, Niculescu, Lupu, Dovleac, Miulescu. Antrenor, Cristian Stănculețu.

La Radomirești echipa lui Moșteanu s-a impus în cele din urmă cu 3-1. A fost o victorie muncită, în minutul 5, oaspeții conduceau cu 1-0, spre surprinderea celor prezenți. În cele din urmă Unirea a reușit să întoarcă rezultatul și la pauză conducea cu 2-1 prin golurile marcate de, Cr. Stanca și M. Simion. În repriza secundă, gazdele au mai marcat odată prin Marian Alecu stabilind scorul final, Unirea – Viitorul Osica 3-1

Unirea Radomirești : Vlad- Petria, Vezeanu, Radulescu, Dincă - Rezeanu, Toma, M.Simion, G.Simion, Stanca- Alecu. Au mai jucat : Mitrache, Ciocănescu, Olteanu și Lungu

Clasament

1 ACS Caracal                         6          6          0          0          21-6     18

2 Unirea Radomiresti               6          5          1          0          19-9     16

3 ACS Oltul Curtisoara            6          5          0          1          30-7     15

4 ACS Iris Titulescu                 6          5          0          1          21-7     15

5 ACS Oltul Slatioara               6          5          0          1          19-7     15

6 AS Stiinta Maruntei               6          3          1          2          18-13   10

7 ACS Viitorul Coteana            6          2          3          1          18-14     9

8 CSO FC Olt Scornicesti        6          2          2          2          16-17     8

9 AS Unirea Pirscoveni            6          2          1          3            9-12     7

10 Valea Oltului Ipotesti           6          2          0          4          15-17     6

11 Stiinta Drăgănești                6          2          0          4          14-18     6

12 AS  V.Osica de Jos              6          2          0          4          12-17     6

13 AS Vointa Schitu                  6          1          0          5            4-21    3

14 ACS Oltetul Osica                6          1          0          5            7-27    3

15 Energia Viitorul Strejesti       6          0          2          4          11-18     2

16 ACS Viitorul Rusanesti         6          0          0          6            4-28     0