Oltul Curtișoara la al treilea meci de pregătire ! - Arena Olteana

Oltul Curtișoara la al treilea meci de pregătire !

Oltul Curtișoara a susținut al treilea joc de pregătire din vacanța de iarnă. După  primele două partide în compania colegilor de eșalon, Rapid  Buzescu ( locul 1 in Liga 4,Teleorman ) și C S Cârcea ( locul 2 în Liga 4, Dolj ), sâmbătă, echipa antrenată de, Dan Ignat,  a jucat împotriva echipei de Liga a 3 a, Sporting Roșiori. Partida s-a  disputat pe sinteticul din  Complexul Sportiv 1 Mai.

La capătul celor 90 de minute, Sporting a câștigat cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de Alin Călin în minutul 5 și Dudoiu în minutul 33. Cele două goluri ale oaspeților au fost favorizate de două greșeli ale apărătorilor gazdă. Prima repriză a fost dominată de oaspeți timp în care au și marcat cele două goluri, cea de-a doua repriză a aparținut gazdelor, dar fără să reușească să materializeze pe tabela de marcaj, una din multele ocazii de gol.

Următoarea partidă de verificare a liderului Oltul Curtișoara,  se va juca sâmbătă viitoare, adversar, C S M Râmnicu Vâlcea.

Oltul Curtișoara : Perșinaru – Covercă, Ungureanu, Cr. Preda, Stancu – Tudor, Neagoe, Băjan, Selariu – Jianu, Andronache.

Au mai jucat : Motroc, Croitorescu, Ștefan, Vărzaru, Marinescu și Călin Zamfir. Jucătorii subliniați sunt transferați în această vacanță.

Sporting Roșiori : Toila -  Matei, Neaga, Ciortan, Marin -  Dudoiu, Valcica, Mitran, Fl. Cazan -  Ivan, Calin.

Au mai intrat: Lupu, Fierascu, Aguta și  Marius Matei.