Live-text, Vedița Colonești-Minerul Costești, ora 18:00 - Arena Olteana

Aici gasesti istoria fotbalului din acesta zona

Live-text, Vedița Colonești-Minerul Costești, ora 18:00

Min 90+4 , finalul partidei

Min 90 , 3-0, Trusescu și Nicolaescu au fost eliminați

Min 84, 3-0 Ion Marian scoate de pe linia porții șutul trimis de Tucă. La oaspeți intră Tisanu și Fierbiteanu, la gazde , Crîng și Florescu

Min 78, 3-0 Barbu înscrie din interiorul careului, stop pe piept și șut direct in poartă. La Vedița intraVasilescu și Ciobanu

Min 75, 2-0, Calotă iese greșit, dar are noroc. La gazde intră Tucă

Min 60, 2-0, oaspeții au început jocul mai curajos dar ineficient. Noul intrat, Vasilescu a primit cartonaș galben

Min 46 a început repriza secundă. La oaspeți a intrat Vasilescu

Min 45, 2-0, finalul primei reprize. Vedița Colonești a reușit o repriză foarte bună, oaspeții fără pericol pentru pentru poarta adversă

Min 33, 2-0, Barbu scapă pe contraatac și îl învinge pe portarul advers.

Min 30, 1-0, Minerul Costești beneficiază de o lovitură de colț dar, rămâne fără rezultat.

Min 17, 1-0, Antonio Stan centrează perfect, Barbu trimite cu capul in poartă, dar arbitrul fluieră faultat în atac

Min.12 1-0, Aria executa foarte bine o lovitură de colț și Teodorescu trimite cu capul in poartă lui Vladoi

Min 1, a început meciul

Vedița Colonești : Calotă- Stancu, Matei, Teodorescu -Trusescu, Stan, Iordache,Cinca, Budea-Barbu, Aria

Minerul Costești : Vladoi- Dinu, Enache, Filip, Hulpusiu, Gavrilaș, Cuibări, Marian Ion, Nicolaescu, Zamfirescu, Patulea