Live-text, Vedița Colonești-Petrolul Potcoava - Arena Olteana

Live-text, Vedița Colonești-Petrolul Potcoava

Min 90, fluier final.Vedita-Petrolul 3-0

Min 85, 3-0, Tucă trimite pe lângă poartă din interiorul careului de 6 metri. In replică, Enachioaia șutează dar Calotă reține .

Min 75, 3-0. Alin Florica trimite un șut puternic pe poartă, Calotă respinge în corner.

Min 65, 3-0 , la Vedița intra Tucă, Ciobanu și Vasilescu

Min 62, 3-0 Catalin Barbu găsit în careu cu o centrare perfectă a lui  Iordache , trimite cu capul in poartă și majorează scorul.

Min 60 ,2-0, oaspeții sunt mai prezenți în joc decât în prima repriză dar fără pericol pentru poarta lui Calotă.

Min 46, a început repriza secundă.La Potcoava intra Magraon și Enachioaia

Min 45, 2-0, finalul primei reprize, o repriză controlată de gazde. Oaspeții, fara cati-va jucători de bază nu au pus probleme gazdelor.

Min 33, 2-0 Gazdele domină, Barbu șutează dar portarul oaspeților reține

Min 25, 2-0. Antonio Stan, pătrunde pe dreapta, intră în careu , șutează, portarul nu poate reține și scorul devine 2-0.

Min 17, 1-0 , Vedița Colonești deschide scorul prin Cătălin Barbu care șutează din interiorul careului.

Min 3, 0-0, Bessong trimite cu capul spre poartă, Carstea scoate peste poartă

Min 1, a început meciul

Vedița Colonești : Calotă - Stancu, Matei, Teodorescu,  Aria- Stan, Iordache, Cinca, Budea- Barbu, Bessong.

Petrolul Potcoava : Cârstea - Militaru, Florica, Bârlădeanu, Giogardac -Racaleanu, Amza, Dogaru, Tone -Carciumaru, Ene