Live -text, Vedița Colonești -Viitorul Dăești, 2-1 - Arena Olteana

Live -text, Vedița Colonești -Viitorul Dăești, 2-1

Min 90+5 finalul partidei, scor, 2-1

Min 90,2-1, Vedița Colonești da lovitura in prelungiri.Voinescu trimite cu capul in poarta și gazdele preiau conducerea pe tabelă

Min 84, 1-1, Vasile ratează cea mai mare ocazie a reprizei secunde , șut din interiorul careului, puțin pe lângă poartă

Min 75, 1-1, la Vedița intră, Stoica și Mălin

Min 65, 1-1, Carciumaru scapă spre poartă dar șutează slab. La Vedița intra Mirel Filip.La Dăești intră Rotaru și Popolan

Min 50, 1-1 Tisanu   șutează periculos dar mingea se duce puțin pe lângă poartă. La gazde intră Oprescu și Turcin

Min 46 , a început repriza secundă

Min 45+3, finalul primei reprize, scor 1-1

Min 45, 1-1 Antonio Stan, are două șanse de a marca. La prima scapă spre poartă, dar șutează peste și la a doua trimite pe lângă poartă

Min 35, 1-1, oaspeții echilibrează jocul, dar mai aproape de gol sunt gazdele.

Min 18, 1-1, Vedița domină jocul dar portarul Vladoi respinge fiecare balon.

Min 13, 1-1, Bessong prinde un șut din interiorul careului și îl învinge pe Vladoi

Min 6, 0-1, Calotă respinge în față și Cârciumarul atent pe faza deschide scorul.

Min 5, 0-0, Pârvulescu respinge în corner din fața lui Sanda

Vedița Colonești: Calotă - Zamfirescu, Sanda, Matei, Ciobanu - Samson, Bessong, Stan, Mierlea - Chircioaga, Voinescu

Viitorul Dăeşti: Vladoi -Circiumaru, Ghiță, Enache, Pârvulescu, Stanciu, Vasile, Florescu, Enache , Tisanu, Dinu