Live -text, Vedița Colonești - Cetatea Turnu Măgurele - Arena Olteana

Live -text, Vedița Colonești - Cetatea Turnu Măgurele

Min 90+3, finalul partidei scor,  0-3

Min 90, 0-3 Stan șutează puternic ,fara preluare, dar Vieru reține în doi timpi

Min 80, 0-3 .Noul intrat, Plesa șutează din interiorul careului și îl învinge pe tânărul Stefan

Min 60, 0-2, Vedița joacă mult mai bine că în prima repriză, Chircioaga șutează la poartă dar balonul se duce peste . La Cetatea a intrat Plesa , la gazde, Bessong.

Min 51, 0-2, Vieru își salvează echipa din nou Chircioaga ratează din poziția de unu la unu cu portarul advers, Vieru respinge cu piciorul. La oaspeții intră Dumitrescu și Cristea

Min 50, 0-2, Gazdele ratează cea mai mare ocazie. Teodorescu trimite cu capul pe spate dar portarul oaspeților scoate miraculos

Min 46, a început repriza secundă. La Vedița a intrat Turcin, Chircioaga și portarul Ștefan

Min 45+1, 0-2. Combinație, Dane și Skerdi și ultimul majorează scorul la 2-0. Finalul primei reprize.

Min 44, 0-1, oaspeții au posesie, sunt mai prezenți în terenul gazdelor, dar fără pericol pentru poarta lui Stancioaica

Min 26, 0-1, oaspeții deschid scorul printr-o execuție spectaculoasă . Skerdi execută o lovitură liberă , un fel de corner scurt și catapultează balonul în plasă porții lui Stancioaica

Min 12, 0-0 Teleormăneni ajung in suprafața de pedeapsa a gazdelor dar Ioniță trimite puțin peste poartă din interiorul careului

Min 10 , 0-0 Antonio Stan trimite primul șut spre poartă dar balonul se duce peste poartă

Min 1 a început meciul

Vedița Colonești: Stancioaica - Mălin, Teodorescu, Oprescu ,Oprea - Ciobanu, Mierlea, Stan, Filip - Neacșu , Stoica

Cetatea Turnu Măgurele : Vieru - Dinu, Manole, Catrici, Kamal, Skerdi, Iakabfi, Ioniță, Pintilie , Manole, Dane