Oltul Curtișoara - ACS Cozia Călimănești 2-0 (1-0) - Arena Olteana

Oltul Curtișoara - ACS Cozia Călimănești 2-0 (1-0)

Oltul Curtișoara a câștigat cu lanterna clasamentului și a mai făcut un pas spre partea superioara a clasamentului play-out-ului. O clasare în primele două locuri, ar fi mai mult decât onorantă pentru debutanta Oltul Curtișoara. Într - un clasament alcătuit pe  baza golurilor marcate în play-out, Oltul, cu 20 de goluri marcate până acum  se clasează pe locul doi după CSM Râmnicul Sărat, din seria 2.

În partida cu, ACS Cozia Călimănești,  elevii lui Dan Ignat au forțat atât cât a fost necesar pentru a-și adjudeca toate punctele puse în joc. Cătălin Albu a deschis scorul în minutul 18 pentru ca noul intrat,  Manuel Cristea să stabilească scorul final în minutul 78.

Oltul Curtișoara : Turieanu – Covercă, Preda, Ungureanu, Mandagiu – Necșulescu, Bărbulescu, Băjan, Neicu -  Albu, Jianu. Au mai intrat : Cristea, Vărzaru, Tecuceanu, Șerban și Tudor

Miercuri 8 mai  2024 18:00

ACS Oltul Curtişoara        -            ACS Cozia Călimăneşti  2-0

Cătălin Albu (18), Manuel Cristea (78)

ACS Unirea Bascov           -            CSO Petrolul Potcoava 1-2

Andrei Linte (86) / Mierlescu (2), Magraon (73)

CS Sporting Roşiori 2008 -           ACS Flacăra Horezu        1-4

Robert Enache/ Gabi Zamura, Grigore Ceapa, Răzvan Rotea (2)

Clasament play-out

1.ACS Flacăra Horezu                   7             3             1             3             10-9       36

2.ACS Oltul Curtişoara                  7             5             0             2             20-10     34

3.CS Sporting Roşiori 2008           7             3             1             3             11-8       34

4.ACS Unirea Bascov                    7             4             1             2             13-5       33

5.CSO Petrolul Potcoava              7             4             1             2             11-13     29

6.ACS Cozia Călimăneşti              7             0             0             7             2-20         9