Live-text, Petrolul Potcoava - Oltul Curtișoara, ora 17 30

Min 120 final, 1-0. Petrolul Potcoava s-a calificat in faza următoare

Min 110, 1-0, Andrei Enache de la Oltul Curtișoara este eliminat.

Min 106, 1-0 Anghelina transformă o lovitură de la 11 metri

Min 90+4, final. Jianu ratează deschiderea scorului în ultimul  minut. Urmează doua reprize de  prelungiri

Min 90, 0-0. Arbitrul arată 4 minute de prelungiri

Min 85, 0-0. Amza iese accidentat și intră Răcăleanu. Oltul nu a efectuat nici o schimbare până acum. Pe teren nimic interesant

Min 70, 0-0. Joc echilibrat, între cele două careuri, fără pericol pentru ambele porți

Min 56 0-0. Oltul Curtișoara începe mai curajos și ratează prima mare ocazie a reprizei secunde. Jianu trimite spre poartă dar Amza scoate după linia porții

Min 46 a început repriza secundă

Min 45+2, finalul primei reprize. Scorul la pauză, 0-0

Min 40 0-0, Vlad șutează spre poartă dar Bejan respinge în corner

Min 30 0-0. Anghelina trimite în bara transversală din lovitură liberă irosind astfel singura mare ocazie de până acum. Cîrciumaru de la Curtișoara este avertizat cu cartonaș galben. Pauză de hidratare

Min 15 0-0. Gazdele au o ușoară superioritate dar fără pericol pentru oaspeți

Min 5 0-0, gazdele au posesie și beneficiază de prima lovitură liberă. Execută Anghelina dar oaspeții resping fără probleme.

A început meciul . Jocul de astăzi a început cu un minut de reculegere în memoria fostului jucător, Flavius Magraon

Petrolul : Preduț - Amza, Șofaru, Florica, Bîrlădeanu - Enăchioaia, Mierlescu, Anghelina, Dinu - Luca, Vlad

Oltul : Turianu - Dinu, Ungureanu, Tudor, Cristea, Beni Enache, Andrei Enache, Băjan, Cîrciumaru, Jianu, Negoescu

Arbitrii  A: Lăstun Mihail Sebastian (Râmnicu Vâlcea - Vâlcea)

A1: Bălan Gheorghită (Piteşti - Argeş), A2: Prioteasa Mădălin (Piteşti - Argeş)