Potcoava trece pe primul loc. La Stoicăneşti, Ene, aduce victoria în ultimul minut - Arena Olteana

Derbiul de duminică a fost partida de la Văleni. Dacă ieri  s-a disputat  derbiul etapei , Oltul Curtişoara – C S M Slatina 0-1, astăzi cel mai echilibrat joc a fost cel de la Văleni  dintre echipa locală, Vedea şi Petrolul Potcoava .

Echipa antrenată de Cristi Vintilă, trece primul loc după egalul de la Văleni. După ce a fost condusă, Petrolul Potcoava reuşeşte să revină şi să obţină un punct prin golul lui Năvodaru. In urma egalului de la Văleni, Petrolul   acumulează 13 puncte şi trece pe primul loc al clasamentului.

La Coloneşti, Vediţa  s-a întrebuințat serios ca să obțină cele trei puncte. Chiar dacă  au  deschis scorul destul de repede, jucătorii din Coloneşti s-au văzut egalați şi nu a lipsit mult ca  echipa din Grădinile să plece cu puncte de la Coloneşti. Ratările au îngreunat  şi de data asta , drumul spre victorie, echipei Vediţa Se ratează din toate poziţiile posibile..
Cele  șase goluri ale partidei au fost marcate de D. Popa, Cincă, Aria  şi Burghel  iar pentru oaspeți au marcat Colac  şi  Floricel din penalty... În echipa de bază a oaspeţilor s-au regăsit nu mai puţin de şase jucatori născuţi in 2000 şi 2001.Felicitări !

Viitorul Grădinile : Chiurtu - Barancea, Tudoran, Ilin, Frăsineanu - Dicu, Băltăreţu, Butoi, Floricel, Colac, Marin.

In timp ce la Coloneşti se ratează foarte mult , Laurenţiu Ene, fostul jucător al echipei Vediţa . aduce  victoria echipei Oltul Slătioara in deplasarea de la Stoicăneşti in ultimul minut de joc. A fost un contraatac de unu la unu cu portarul şi Ene marchează unicul gol al partidei. Şi aici ratările au dat bătăi de cap oaspeţilor care au avut şi două bări.Catălin Popa şi Bogdan Mitrache fiind de cele mai multe ori în  poziţii clare  de a marca.