Scorul etapei la Coloneşti. Atenţie ! Vine Slătioara din urmă ! - Arena Olteana

Scorul etapei la Coloneşti. Atenţie ! Vine Slătioara din urmă !

Goluri multe  în etapa de astăzi. Odată cu disputarea fiecărei etape , se adânceşte diferenţa de valoare între primele clasate şi restul plutonului.  Un  calcul simplu de arată clar diferenţa de valoare, 35  de goluri marcate de către primele şase echipe în poarta partenerilor, asta în condiţiile în care Curtişoara nu a jucat.

Scorul etapei s-a înregistrat la Coloneşti, unde echipa gazdă s-a dovedit nemiloasă în disputa cu nou promovata , Academica Balş. La finalul celor 90 de minute scorul arăta un neverosimil, 10-0. S-a jucat numai într-o singură direcţie, adversarul a fost atât de modest încât ar fi o greşeală dacă echipa din Coloneşti ar lua ca model jocul prestat astăzi.

În ciuda scorului astronomic, Vediţa  ( foto ) a ratat foarte mult şi astăzi, mai ales în prima repriză. Golurile echipei campioane au fost marcate de,  Cârstea, Cioboată ( 2 ), D. Popa ( 3 ), Aria, Păun, Gălan şi Cincă.

Surprinde şi diferenţa de scor la Slătioara, o echipă ce începe să joace un fotbal spectaculos si eficient pe tabelă, odată cu instalarea lui Ionuţ Tache pe banca tehnică. Pentru Slătioara au marcat, Dorin Vasile, Mitrache, Bănicioiu, Popa, L. Ene, Obrocea ( 2 ), Miu şi Oprea