Surprize la Voineasa şi Bistriţa. - Arena Olteana

Surprize la Voineasa şi Bistriţa.

Gloria Bistriţa egala Leoteştiului, cine ar fi crezut.Liderul clasamentului, Viitorul Leoteşti s-a împotmolit la Bistriţa, unde a plecat doar cu un punct, suficient însă cât să rămână pe primul loc.

Bârza începe să revină la forma de altădată şi câştigă trei puncte în ultimul minut al jocului în cel mai spectaculos joc al etapei. După ce gazdele au condus la pauză cu 2-1, oaspeţii s-au impus cu 4 -3, după o revenire spectaculoasă şi urcă pe podium. Pentru Bârza au marcat Pascu ( 2 ), Răgălie şi Berbentea.

Echipa cea mai eficientă, Haiducii din Iancu Jianu s-a chinuit cu modesta Unirea Piatra sat şi nu au reuşit să marcheze doar de două ori prin,  Ionuţ Anghel şi Bogdan Dinu.

“Am jucat spectaculos, dar nu am reuşit să valorificăm pe tabelă decât de două ori.  Au pus  autobaza în poartă şi n-au ieşit din propria jumătate de teren. Au refuzat jocul, au încercat prin orice mijloace să limiteze scorul. In astfel de condiţii este greu să-ţi impui jocul “ne-a declarat Nicuşor Nicola, antrenorul Haiducilor