C S M Slatina câștigă ultimul amical. - Arena Olteana

C S M Slatina câștigă ultimul amical.

Echipa de fotbal CSM Slatina a continuat meciurile de pregătire cu un joc în deplasare, în compania formaţiei din eşalonul al treilea, CSM Alexandria.

Echipa antrenată de Dan Oprescu s-a impus, scor 1-0, printr-un gol marcat de Remus Trancă. CSM Slatina mai are programate două jocuri de pregătire până la prima partidă oficială din Liga a II-a, programată pe 6 august, în deplasare, cu Concordia Chiajna.

Viitorul Pandurii Târgu Jiu şi CS Comunal Şelimbăr, sunt partenerele de joc ale grupării slătinene în ultimele meciuri de pregătire. Jocul cu Viitorul Pandurii este programat vineri, în deplasare, urmând ca partida cu Şelimbăr să aibă loc sâmbătă, pe Stadionul Municipal din Râmnicu Vâlcea.

Transferări : Ionuț Pop ( Hermannstadt ) – portar, Robert Gherghe ( F C M Brașov ) – fundaș central,Ionuț Mitran ( U. Craiova ) – fundaș,  Marian Șerban ( Chindia Târgoviște ) – mijlocaș, Andrei Trașcu ( Unirea Slobozia ) – mijlocaș, Luis Nițu ( Gaz Metan Mediaș ) – atacant

Meciuri amicale :

1 -  F C U Craiova – CSM Slatina 5-0

2 -  C S M Slatina – Pandurii Târgu Jiu 1-0

( Doman )

CSM Slatina( primele 60 de minute ): Preduţ -  Dinu, Sălcianu, Manea, Ionuţ Mitran (Stan Abel) -  Traşcu, Şerban,Remus Trancă ( Deta), Cătălin Doman ( Popovici) -  David Oprescu (Constantin Radu), Lazăr (Luis Niţu).

CSM Slatina ( ultimele 60 de minute ) : Pop -  Pisăru, Bărbuţi, Gherghe, Stan Abel ( Beniamin Enache) -  Dorin Toma, Alexandru Neagu, Deta (Cristi Dinu), Popovici (Necşulescu) -  Constantin Radu (Leaţă), Luis Niţu (Marius Neicu).

3 -  F C Argeș – CSM Slatina 1-0

CSM Slatina (prima repriză): Pop -  Dinu, Gherghe, Manea, Mitran -  Traşcu, Neagu, Rareş Deta, Doman -  David Oprescu, Luis Niţu.

CSM Slatina (a doua repriză): Preduţ -  Pisăru, Sălcianu, Bărbuţi, Abel Stan -  Dorin Toma, Şerban, Trancă, Necşulescu -  Constantin Radu, Popovici.

4 –Unirea Alexandria - CSM Slatina 0-1

( Remus Trancă )

CSM Slatina (prima repriză): Preduţ -  Pisăru, Bărbuţi, Sălcianu, Abel Stan -  Dorin Toma, Necşulescu, Constantin Radu, Remus Trancă -  Alexandru Popovici, Marius Neicu.

CSM Slatina (a doua repriză): Pop -  Mitran, Manea, Robert Gherghe, Rareş Deta -  Traşcu, David Oprescu, Alexandru Neagu, Alexandru Dinu -  Cătălin Doman, Luis Niţu.