Live -text, Lupii Profa - Recolta Stoicănești, ora 17:00 - Arena Olteana

Live -text, Lupii Profa - Recolta Stoicănești, ora 17:00

Min 90 +4 finalul partidei, Lupii câștigă cupa

Min 85, 1-0,  la Recolta intra Mihai Păun, iese Dumbrava. La Profa intră  Marco Popa. Stoicănești domină finalul partidei dar fără efect pe tabelă . Vor fi 4 minute de prelungire

Min 74 ,1-0 Holtea este agățat în careu și arbitrul acordă penalty. Holtea șutează în stânga lui și portarul Pârvu apară

Min 70, 1-0, Gheorghisor  pleacă pe contraatac, driblează tot, inclusiv pe portarul Vintilă, șutează la poartă dar Stănilă respinge. La Recolta a intrat Dumitrescu

Min 60, 1-0 Holtea execută o lovitură liberă dar balonul se duce peste poartă

Min 52, 1-0 Recolta echilibrează jocul dar cei care sunt aproape de deschiderea sunt tot cei de la Profa, prin Coman

Min 46 , 0-1. Inevitabilul se produce, Matei deschide scorul cu un șut plasat în colțul lung

Min 46, a început repriza secundă. La Stoicănești a intrat Stănilă , a ieșit Vezeanu

Min 45+1,  s-a încheia prima repriză. Lupii Profa au dominat meciul. Un plus pentru Matei, Coman și Gheorghisor

Min 40, 0-0  Aceiasi Coman și Gheorghisor ratează cea mai mare ocazie. Portarul Vintilă respinge de două ori

Min 30, 0-0 Coman scapă dreapta șutează la poartă, dar balonul se duce pe lângă poartă

Min 20,0-0, Coman și Gheorghisor ratează deschiderea scorului, la aceiași fază

Min 16, 0-0 , meciul a mai scăzut în intensitate după cele două ratări

Min 5, 0-0 .Faze de gol la ambele porți. Primii care au ratat au fost cei din Stoicănești prin Prioteasa. A urmat un contraatac al celor de la Profa prin Matei. Ambele faze au rămas fără rezultat

Min 1 a început partida

Lupii: Pârvu - Gheorghisor, Fieraru, Mitrache, Coman, Badea, Oprea, Furtună, Vladu, Matei, Burcea

Recolta : Vintilă - Vezeanu, Cioinac, Dumbravă, Năuiu, Sârbu, Holtea, Preoteasa, Preda, Dicu, Tiugan