Live-text, SCM Râmnicu Vâlcea - Vedița Colonești, 18:00 - Arena Olteana

Live-text, SCM Râmnicu Vâlcea - Vedița Colonești, 18:00

Mi 90+5 1-1 Incredibil ! Arbitrul prelungește partida și gazdele reușesc să egaleze pe tabelă în urma unei lovituri de colț . Final 1-1

Min 88, 0-1, Voinescu părăsește terenul accidentat și este înlocuit cu Alex Stoica. La Vedița a mai fost introdus Ionuț Teodorescu

Min 83, 0-1. Vedița Colonești are posesie. Autorul golului Bessong șutează spre poartă dar ratează ținta

Min 75, 0-1. Noul intrat la Vedița, Mirel Filip ratează cea mai mare ocazie a partidei. Din poziția unu la unu cu portarul advers, mijlocașul din Colonești, șutează slab și portarul reține. La gazde intră, Ion Săraru

Min 63 0-1. La Vedița Colonești intră, Antonio Stan, Ionuț Mierlea și Mirel Filip

Min 50, 0-1, oaspeții beneficiază de o lovitură liberă, rămasă fără rezultat

Min 46, a început repriza secundă. La gazde a intrat, Mario Iordache. La oaspeți, se află la încălzire, Antonio Stan, Filip și Teodorescu

Min 45 +2. S- a terminat prima repriză, scor 1-0 pentru Vedița. A marcat, Bessong în minutul 13

Min 45, 0-1. Arbitrul arată 2 minute de prelungiri

Min 42 , 0-1, Sanda execută o lovitură liberă dar balonul de duce peste poartă.

Min 39, 0-1 Samson își încearcă norocul cu un șut de la distanță dar mingea se duce pe lângă poarta lui Dumitru

Min 25, 0-1 lovitură liberă de la 35 de metri pentru gazde. Execută , Cosmin Neagu, dar balonul se duce peste poarta apărată de Calotă

Min 22, 0-1.Nimic nou pe tabelă,  Două minute pauză de hidratare

Min 16, 0-1, Sanda ratează majorarea scorului. Șutează de la marginea careului de 16 metri dar balonul se duce pe lângă poartă.

Min 13 0-1 . Lovitură de colț executată perfect și Bessong deschide scorul

Min 10 0-0. Se joacă prudent, nici o echipă nu îndrăznește, deocamdată, să atace decisiv