Live-tex, A.C.S. IRIS Titulescu - A.T.C.S. Sparta Râmnicu Vâlcea, 18:00 - Arena Olteana

Live-tex, A.C.S. IRIS Titulescu - A.T.C.S. Sparta Râmnicu Vâlcea, 18:00

Min 90+5, finalul partidei, scor 1-1

Min 90+3, 1-1, Baboi este eliminat, gazdele joacă în opt jucători de câmp

Min 90, 1-1,Noul intrat Pasoi șutează de la marginea careului după ce apărarea gazdelor au bâjbâit balonul, nereușind să respingă. Partida a fost prelungită cu 5 minute

Min 85,1-0, la gazde intră Musa

Min 75, 1-0 Uță  trimite la rădăcina barei dar Zaharia scoate miraculos. Două  minute mai târziu, același Zaharia scoate in corner un balon trimis de un jucător oaspete

Min 78, 1-0,  la Sparta intră Pușcatu și Chiripus

Min 71,1-0, Streinu ratează cea mai mare ocazie a oaspeților. Trimite balonul cu capul in bara transversală

Min 65,1-0, Gazdele rămân în zece oameni, Butoi a fost eliminat . Autorul golului Laurențiu Ana este înlocuit cu Tîlpeanu

Min 62, 1-0 Zaharia gafează dar Streinu nu profită și trimite paralel cu poartă din poziție foarte bună

Min 57,1-0,Vătui trimite perfect un balon in careul oaspeților și Ana trimite cu capul peste portarul Dozescu . La oaspeți intră  Mihăilă

Min 46, 0-0, se derulează cea mai spectaculoasă faza a meciului. Bucei șutează pe poartă dar Zaharia respinge

Min 48 0-0, Gazdele încep in forță. Pâslaru trimite cu capul pe lângă poartă lui Dozescu

Min 46, a început repriza secundă

Min 45+4, 0-0. Finalul primei reprize. Partida modestă. Căldura sufocantă și-a pus amprenta pe evoluția jucătorilor.

Min 40, 0-0 Streinu execută o lovitură liberă dar balonul se duce pe lângă poartă

Min 30, 0-0 , Vătui șutează spre poartă dar mingea se duce peste poartă. În replică, oaspeții ratează la o ieșire inoportună a lui Zaharia

Min 23, 0-0, Andronache ratează întâlnirea cu balonul la o lansare spre poartă. Pauză de hidratare

Min 18, 0-0, meci tensionat, multe întreruperi . Un oficial gazdă a fost eliminat de banca

Min 5, 0-0 oaspeții au început mai bine meciul dar prima lansare spre poartă a aparținut  gazdelor prin Andronache. Căpitanul echipei Comănescu a ieșit accidentat, a intrat Baboi

Min 1, a început meciul

IRIS Titulescu: Zaharia - Dascălu, Ioncea, Pâslaru, Țuică, Minca, Butoi , Comănescu, Ana, Andronache, Vătui.

Sparta Râmnicu Vâlcea: Dozescu - Zamfir, Uță, Dobre, Chebar, Preda, Bucei, Popescu, Preda, Streinu, Cazan