Live-text, Vedița Colonești -Dunarea Giurgiu, ora 18:00 - Arena Olteana

Live-text, Vedița Colonești -Dunarea Giurgiu, ora 18:00

Min 45+5 finalul partidei, scor 0-2

Min 45, 0-2. Contrar cursului jocului oaspeții marchează prin același Coșeru, la faza care nu anunță nimic. Șut de la marginea careului și Vieru nu poate reține

Min 80, 0-1 la Vedița intra Perreny, la oaspeți intră Văduva

Min 65, 0-1, Turcin trimite balonul în bară. Vedița Colonești domină dar fără efect pe tabelă .La Vedița intră Dogaru

Min 52, 0-1. Noul intrat, Joseph trimite cu capul din interiorul careului dar balonul se duce peste poartă . Îl imită Popescu la faza următoare, dar rezultatul este același.

Min 46 a început repriza secundă. La Vedița au intrat, Joseph, Catrici și Drăgancea

Min 45+1 finalul primei reprize, scor, 0-1. Vedița Colonești a controlat jocul dar greșeală din startul jocului a făcut diferența pe tabelă.

Min 41, 0-1, Bessong șutează peste poartă din poziție foarte bună

Min 30, 0-1 Bălăceanu trimite puternic dar mingea se duce peste poartă

Min 20 0-1 Alin Călin ratează de două ori din poziții favorabile

Min 6, 0-1.Alin Calin trimite un șut puternic dar portarul Stanciu scoate de la rădăcina barei

Min 3 0-1Coșeru înscrie din interiorul careului mic la o greșeală a lui Oprescu

Min 1 ,a început meciul

Vedița Colonești: Vieru -  Zamfirescu, Matei, Oprescu, Ciobanu - Turcin, Popescu, Bessong , Domil -Stan, Alin Calin

Dunărea: Stanciu - Mitrea, Lobonț, Anghel, Leon, Șerbănescu, Costache, Coșeru, Balaceanu -Dicianu, Mănăilă