Test reușit în compania campioanei județene ! - Arena Olteana

Test reușit în compania campioanei județene !

Cu o săptămână înainte de primul joc oficial, Vedița Colonești a susținut , miercuri pe teren propriu un amical în compania campioanei județene, IRIS Titulescu. Jucătorii lui Mircea Stan s–au impus cu scorul de 3-0 la capătul unui meci în care au fost folosiți toți jucătorii aflați la dispoziție. Cele trei goluri au fost marcate de Antonio Stan, Pereny și Chircioagă.

În prima repriză antrenorul Stan a început cu o combinată între câțiva titulari din sezonul trecut și jucători noi transferați în această vară după care, în repriza secundă au fost folosiți toți jucătorii.

Iată cele două formule de echipă :

Repriza 1 : Vieru ( Calotă, Ciucă ) – Oprescu, Matei, Catrici – Manea, Turcin, Popescu, Dogaru – Stan, Bessong, Zamfirescu

In repriza  secundă au mai intrat : Bala, Nițu, Nedelcu, Dimcea, Mihalcea, Pereny, Oguumfouri, Chircioagă și Muntean.

Următorul joc va fi vineri la Valea Iașului de la ora 10:00 cu C S Dinamo și miercuri în Cupa României, primul joc oficial din sezonul 2024-2025