Oltul Curtișoara a fost la un pas de a pleca cu un punct din deplasarea de la Clinceni. - Arena Olteana

Latest

Singurul ziar de sport din Olt

Pagina microbistilor
Aici gasesti istoria fotbalului din acesta zona

Programată să joace primele două etape în deplasare, Oltul Curtișoara a fost la zece minute de a contabiliza al doilea punct din două partide pe teren străin. Partida s-a desfășurat după un scenariu devenit clasic, ratări care mai de care, mai clare,  după care vine golul adversarului, suficient de târziu încât nu mai forță fizică să mai repari ceva.

Jucătorii lui Dan Ignat  au avut posesie, au ratat foarte mult, Bogdan Cîrciumaru și căpitanul echipei, Marius Jianu fiind foarte aproape de a deschide scorul. Cîrciumaru, foarte activ  în partida de la Clinceni , a  driblat tot , a șutat dar a luat portarul la țintă. Cu zece minute înainte de final, jucătorul de bandă stânga al gazdelor, Cosmin Ioniță, reușește să pătrundă în careu , șutează la colțul lung și  marchează golul victoriei.

Etapa viitoare, Oltul Curtișoara va primii vizita echipei, Dunărea Giurgiu. Partida se va disputa, sâmbătă 14 septembrie 2024 de la ora17:00.

Oltul Curtișoara : Turieanu – Cristea, Ungureanu, Tudor, Ene – Băjan, Necșulescu, Stavarache, Bărbulescu,  Cîrciumaru – Jianu. Au mai intrat : Alex Dinu, Manuel Enache, Negoescu. Antrenor : Dan Ignat