Meciuri amicale pentru echipele din seria a III a - Arena Olteana

Meciuri amicale pentru echipele din seria a III a

Echipele care nu au jucat în Cupa României din seria a III a, ce-a care ne interesează, au susţinut în weekend meciuri amicale. Iată câteva rezultate

• C S M Slatina - U Craiova II 1-1

Echipa de fotbal C S M Slatina a remizat, scor 1-1, în ultimul test al verii susținut în compania satelitului echipei Universitatea Craiova. Gruparea slătineană a condus până în minutul 87 prin golul marcat în prima repriză de Capătă, însă oaspeții au reușit egalarea prin Ov. Popescu, jocul încheindu-se astfel nedecis.

CSM Slatina : Grecu -  Militaru, Scheau, Cotigă, Dan Popescu - Vasile Gheorghe, Dorin Toma, David Oprescu, Daniel Turlea -  Cosmin Căpățînă, Capătă.

Au mai evoluat : Necșulescu, Manea, Toma Bodri, Radu Constantin, Ceapă, Grigore, Luca Bodri, Ovidiu Popescu, Panait, Cristi Preda.

• CSO Filiasi - Sporting Rosiori 2-1 (1-1)

In minutul 45, gazdele au ratat un penalty. A aparat portarul Cristea.
In repriza a doua, in teren au intrat cei 10 jucatori aflati pe banca de rezerva, in frunte cu portarul Toma (Inainte Modelu).
Au marcat: Patrascu si Iulian Manda ( ex-Sporting Rosiori), pentru CSO Filiasi. Pentru Sporting  a marcat Floricel, in minutul 40.
CSO Filiasi: Nedeianu -  Ungur, Lupu, Calu, Crusoveanu -  Cretu, Stefan, Baciu, Patrașcu,  - Ghighilicea, Tescan.

Au mai jucat: Munteanu, Constantinescu, Mirescu, Manda, Lambu
Sporting: Cristea - Panssi (Camerun), Floricel, Sitaru (CSA Steaua), Tanase (Academica Clinceni) - Ahmed (Academica Clinceni), Roman, Constantinescu (CSA Steaua), Uratu - Badita, Visent (Camerun).

I Sursa :
nformatia de Teleorman

• Tractorul Cetate - C S Carcea 2-2 ( Supercupa Doljului )

Adversarul din prima etapă al celor de la Vediţa Coloneşti, Tractorul Cetate a cîştigat Supercupa Doljului în finală cu C S Cîrcea. La finalul celor 90 de minute scorul a fost 2-2, pentru Tractorul au marcat Ilie Ionuţ şi Geo Mişu după care au urmat loviturile de departajare.

Echipa din Cetate s-a impus cu scorul de 7-6 . Au transformat pentru Tractorul : Shuker, Ilie, Afrem, Ştirbu şi Titu