C S M Slatina, evoluție bună în ultimul meci de pregătire ! - Arena Olteana

C S M Slatina, evoluție bună în ultimul meci de pregătire !

CS Comunal Șelimbăr și CSM Slatina, viitoare adversare în noul sezon al Ligii 2, au terminat la egalitate, scor 2-2, ultimul lor meci de verificare din această vară.

Sâmbătă, la Râmnicu Vâlcea, C S M Slatina,  antrenor Dan Oprescu, a terminat la egalitate, scor 2-2, partida cu  C S Comunal Șelimbăr, antrenor  Eugen Beza. Toate cele 4 goluri au fost marcate în repriza secundă. După 0-0 la pauză, Șelimbărul a condus în două rânduri, prin reușitele lui Alexandru Dandea și Alexandru Ciocâlteu, acesta din urmă din penalty, dar a fost egalată de fiecare dată, prin golurile marcate de Alexandru Popovici şi George Leaţă.

CSM Slatina: I. Pop – Pisăru , Sălceanu, M.Manea , Mitran – D. Toma, Șerban, Dinu, Dav. Oprescu – Doman (Neicu 20), Al. Popovici. Au mai intrat, pe parcursul reprizei a doua: Şofaru, Leaţă, Magraon și A. Stan.

Meciul cu Șelimbăr este al  șaselea ( ultimul ) meci de pregătire. CSM Slatina a mai jucat amicale în această pregătire de vară cu U Craiova 1948 SA (Liga 1, scor 0-5), Viitorul Pandurii Târgu Jiu (Liga 2, scor 1-0), Campionii FC Argeș (Liga 1, scor 0-1), CSM Alexandria (Liga 3, scor 1-0) și din nou cu Viitorul Pandurii (1-6). Cu această remiză cu Șelimbăr, oltenii au un bilanț de două victorii, trei înfrângeri și o remiză.

În prima etapă a noului sezon de Liga 2, CSM Slatina joacă sâmbătă, de la ora 11:00 în deplasare la Concordia Chiajna.