Live - text, Vedița Colonești - Oltul Curtișoara, 17 :00 - Arena Olteana

Live - text, Vedița Colonești - Oltul Curtișoara, 17 :00

Min 90 +3 , arbitrul fluieră finalul partidei restanță care s-a încheiat la egalitate, 1-1

Min 89 1-1, oaspeții prin curaj după marcarea golului și Tudor își încearcă norocul cu un șut, dar balonul se duce peste poartă. Necșulescu a primit cartonaș galben pentru că a lovit balonul după fluierul arbitrului

Min 72 1-1 Gol de generic marcat de noul intrat Ionescu. Șut senzațional, Calotă nu a putut interveni. La oaspeți au mai intrat Dumitrașcu și Răcăleanu iar la gazde Neacșu

Min 57 1-0. Jianu ratează cea mai mare ocazie de gol a partidei.  Portarul Calotă scoate miraculos un balon pe care toți cei prezenți l-au văzut în poartă

Min 46 a început repriza secundă

Min 45 1-0 S-a încheiat prima repriză. Scorul la pauză, 1-0. a fost stabilit de Alexandru Cincă in minutul 17 când a transformat o lovitură de pedeapsă

Min 40 1-0. Joc modest, nici o ocazie de poartă de la marcarea golului

Min 17 1-0. Antonio Stan este faultat in suprafața de pedeapsă și Cincă transformă lovitura de la 11 metri

Min 15 0-0. Voinescu ratează din poziție foarte bună. Trimite cu capul pe lângă poartă din interiorul careului mic

Min 1 , a început partida

Vedița : Calotă - Mitrache, Oprescu, Teodorescu, Ciobanu - Cincă, Besson, A. Stan, Mierlea - Crîng, Voinescu

Oltul : Turieanu - Băjan, Ungureanu, Preda, Șerban -  Necșulescu, Tudor, Tecuceanu, Zamfir -  Jianu, Cristea