Vedița și Oltul victorii în deplasare . Rezultatele seriei 6 ! - Arena Olteana

Vedița și Oltul victorii în deplasare . Rezultatele seriei 6 !

Reprezentantele Oltului intrate in luptă astăzi s-au impus în deplasare. Oltul Curtișoara a câștigat cu 3-1 meciul cu Flacără Horezu iar Vedița a surclasat pe Sporting Roșiori.

Elevii lui Dan Ignat au dat toate calculele peste cap și au reușit să adune toate punctele puse în joc, în primele două etape deși este debutanta.

Cele trei goluri ale Oltului au fost marcate de Florin Tudor, aflat la a doua reușită în acest început de sezon, Cristea și Andrei Călin Zamfir  jucători intrați pe parcursul jocului. Dan Ignat a început cu următoarea formulă.

Oltul : Turianu - Covercă, Racaleanu, Preda, Șerban - Tudor, Dumitrașcu, Necsulescu, Ionescu-  Jianu, F. Zamfir.

Vedița Colonești se află deasemenea la al doilea succes in această ediție de campionat după victoria la scor obținută în deplasarea de la Roșiori. Oaspeții au condus pe tabelă tot timpul. A fost 2-0 prin reușitele lui Voinescu care încet, încet începe să devină aproape de forma de altădată și Bessong. Imediat, gazdele au redus din handicap și la pauză a fost 2-1.

In repriza secundă, gazdele au avut mai multă posesie dar fără să pună în pericol poartă lui Calotă. Oaspeții au speculat pe contraatac prin Antonio Stan și nou intrat Neacșu.

Oltul Curtișoara și Vedița Colonești se vor întâlni marți  pe stadionul din Colonești, partida restanță  pentru etapa 1.

Vedița : Calotă - Mitrache, Teodorescu Pislaru, Ciobanu - Cinca, Mierlea, Stan, Bessong, Crîng - Voinescu

vineri, 8 septembrie 2023, ora 17:00

Flacăra Horezu – Oltul Curtişoara 1-3