Singurul ziar de sport din Olt

Pagina microbistilor
Aici gasesti istoria fotbalului din acesta zona

Live text, Vedița Colonești -- Unirea Bascov, ora 15,00

Min 90+5 finalul partidei, scor 1-0 .A marcat Bessong la începutul reprizei secunde. Finalul a aparținut oaspeților

Min 86 1-0, Calotă scoate miraculos un trasor trimis de Dumitrache din lovitură liberă

Min 82,1-0 Unirea Bascov are câteva oportunități de a marca, dar de fiecare dată ratează tinta. La gazde intră Oprescu și Teodorescu. La oaspeți intră Kolf

Min 68 ,1-0 la Vedița, intră, Mălin și Adebowale. Au ieșit, Stan și Samson

Min 56,1-0 Maria David trimite balonul în bară transversală. La Vedița, iese Turcin și intră Filip.

Min 48, 1-0 Vedița deschide scorul prin Bessong care împinge mingea în plasă din interiorul careului. A fost un balon aruncat în careu, Sanda lovește mingea cu capul și balonul ajunge la Bessong.

Min 46, a început repriza secundă

Min 45+1 finalul primei reprize, scor 0-0

Min 43,0-0 Bodea încearcă poartă dar trimite pe lângă

Min 40, 0-0. Echilibru in teren, fără pericol pentru cei doi portari

Min 25, 0-0. Oaspeții echilibrează jocul după ce primul sfert de oră a aparținut gazelor

Min 20, 0-0 Bessong trimite cu capul peste poartă din interiorul careului mic.

Min 10, 0-0. Zamfirescu pătrunde în suprafața de pedeapsa după un un-doi cu Samson, cade , dar arbitrul arată fault in atac

Min 2, 0-0 Voinescu șutează puternic din afara careului dar portarul reține

Min 1, a început meciul

Vedița Colonești : Calotă - Zamfirescu, Sanda, Matei, Ciobanu - Samson,Bessong, Stan, Chircioaga - Voinescu, Turcin

Unirea Bascov: Păun - Doinea, Linte, Dumitrache, Puică, Ionescu, Govlej, Maria, Ionică, Bodea