IRIS, pierde la scor partida retur a barajului de promovare ! - Arena Olteana

IRIS, pierde la scor partida retur a barajului de promovare !

Duminică, 23 iunie 2024 s-au disputat partidele retur din cadrul barajului de promovare în liga 3. Reprezentanta noastră, IRIS Titulescu, a pierdut la scor partida retur cu Sparta Râmnicu Vâlcea. A fost un meci fără istoric, campioana noastră nu a reușit nimic notabil pe teren în cele 90 de minute. Cu greu putem selecta două faze reușite de Vătui și Andronache.

Gazdele s-au impus mai ușor decât se așteptau , la un scor care face inutilă orice analiză a jocului. Sparta Râmnicu Vâlcea a câștigat cu 4-0 și va fi colegă de serie cu cele trei reprezentante ale Oltului, Vedița Colonești, Oltul Curtișoara și Petrolul Potcoava. Cele patru goluri au fost marcate de : Mihăilă în minutul 20, Cazan (53), Petrescu (60) și Pușcatu (85).

IRIS : Zaharia – Dascălu, Ioncea, Pîslaru, Tuică – Mincă, Musa, Belu,  Andronache -  Ana, Vătui. Au mai jucat : Comănescu, Burcea și Fărcășeanu.