IRIS Titulescu, deplasare pentru promovare ! - Arena Olteana

IRIS Titulescu, deplasare pentru promovare !

Duminică, 23 iunie 2024 se vor disputa partidele retur din cadrul barajului de promovare în liga 3. Reprezentanta noastră, IRIS Titulescu, va juca în deplasare unde va întâlni Sparta Râmnicu Vâlcea. Vă reamintim că in partida tur disputată la Titulescu, partida dintre cele două echipe s-a încheiat la egalitate 1-1. Acum de când golul marcat în deplasare nu se mai dublează, egalul din tur nu schimbă foarte mult șansele de promovare.

Cele două echipe sunt de valori apropiate, cu puțină concentrare, IRIS putea să termine  învingătoare acum o săptămână. Accidentarea lui Comănescu, dialogul permanent cu arbitru care a dus la eliminarea celor doi atacanți,  au dat posibilitatea adversarului să domine finalul și să anuleze victoria gazdelor printr-un gol marcat în prelungiri. În jocul de la Vâlcea, elevii lui Florin Olteanu trebuie să-și vadă de joc și poate spera la un rezultat bun. Adversarii nu sunt cu nimic mai presus, s-a văzut în partida de acum o săptămână.

Tactica de joc va fi schimbată probabil, după problemele de lot apărute. Se poate apela și la experimentatul Marius Burcea, un jucător care știe să gestioneze jocul.  De asemenea, jucătorii de viteză de pe benzi, care vor avea spațiu mai mult ca în tur, pot ține balonul în terenul advers.  Gazdele vor dori să marcheze pentru a evita prelungirile  și se vor năpusti spre poarta lui Zaharia, un  portar care dă siguranță echipei, lăsând astfel spații în apărare.

ACS Minerul Lupeni  -  ACS Viitorul Arad

ATCS Sparta Râmnicu Vâlcea -     ACS Iris Titulescu                          (1-1)

CSL Nanov -  ACS Speed Academy                                                       (0-5)

ACS Metropolitan Ișalnița -  ACS Urban Titu                                         (0-3)