Goluri spectaculoase în amicalul, Vedița Colonești – Oltul Curtișoara - Arena Olteana

Goluri spectaculoase în amicalul, Vedița Colonești – Oltul Curtișoara

Astăzi dimineață s-a disputat la Colonești amicalul dintre echipa locală Vedița și Oltul Curtișoara. În urma întâlnirii celor două colege de serie a rezultat un meci spectaculos în care s-au marcat  marcat 7 goluri la fel de spectaculoase. A fost un meci echilibrat, gazdele au condus , dar oaspeții au egalat imediat. Oficialii ambelor tabere consideră partida de astăzi, una intensă, echilibrată, cu foarte multe faze de poartă. Un test util pentru ambele echipe.

La finalul celor 90 de minute , gazdele s-au impus cu scorul de 4-2. Pentru Vedița au marcat, Oprescu și Antonio Stan cu două șuturi de la distanță, Chircioagă și Pereni, ultimul , la o greșeală a portarului de rezervă , Lungu . Pentru Curtișoara au punctat, Cîrciumaru și Beni Enache.

Antrenorul Mircea Stan a început meciul cu următoarea formulă de echipă.

Vieru – Zamfirescu, Matei, Oprescu, Ciobanu – Popescu, Turcin – Stan, Călin, Draghia – Josua. După pauză s-au efectuat multe schimbări dând posibilitatea tuturor jucătorilor să joace.

Doi dintre ei Chircioagă și Pereni,  reușind să marcheze din postura de rezervă. Nu a putut fi folosit, fiind accidentat, Bessong Junior.

Antrenorul Dan Ignat a folosit câte o formulă de echipă în fiecare repriză:

Repriza I : Turieanu -  Ene, Vozaru,Tudor, Cristea -  Necsulescu, Beni Enache, Bărbulescu, Băjan, Cîrciumaru, Jianu

Repriza II : Lungu – Covercă, Ungureanu, Dinu, Zaharia, Negoescu, Stavarache, Andrei Enache, Monea, Neicu, Marcu