C S M Slatina - C S O Filiaşi în Cupa României - Arena Olteana

C S M Slatina - C S O Filiaşi în Cupa României

FRF a anunţat programul turului III al Cupei României. CSM Slatina va primi vizita echipei CSO Filiaşi, grupare antrenată de Silviu Lung,  ce s-a impus la Slatina cu 2-0 în meciul  amical din urmă cu câteva zile.

Duelul din Cupa Românieie va avea loc, marti  la 28 august 2018 ,  pe stadionul  1 Mai si se dispută într-o singură manşă, eliminatorie. Prin urmare, dacă după 90 de minute de joc va exista egalitate, se vor disputa două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Dacă egalitatea se va menţine, echipa câştigătoare se va decide la penalty-uri.

Din turul următor, vor intra în competiţia rezervată surprizelor toate formaţiile din Liga a II-a. CSM Slatina ar putea aduce astfel, pe Stadionul „1 Mai”, după mult timp, meciuri de nivelul eşalonului secund fotbalistic, dacă va reuşi să treacă de CSO Filiaşi.