C S M Slatina, scorul etapei. Vediţa s-a impus în deplasare - Arena Olteana

C S M Slatina, scorul etapei. Vediţa s-a impus în deplasare

In prima ligă  judeţeană, aglomeraţie la podium încă din start. Dacă prezenţa, echipelor Vediţa, Petrolulu şi  C S M  Slatina nu miră pe nimeni, Oltul Curtişoara surprinde prin victoria la scor pe terenul unei echipe ce s-a impus etapa trecută în deplasare.

Aşa cum era  aşteptat,  CSM Slatina se impune categoric, scor 6-0  in deplasarea de la Rusăneşti şi se instalează în fruntea clasamentului. Pentru slătineni au marcat : Ceapă ( 3 ), Turlea ( 2 ) şi  Precup.

La  Slătioara, Vediţa Coloneşti  a câștigat  mai greu decât o arată scorul , gazdele având în portaru Stancu cel mai bun om de pe teren.  Jocul a fost controlat de oaspeţi care au stat mai mult în preajma careului gazdelor dar, fie  au ratat  din poziţii clare , fie a intervenit miraculos portarul.

In prima repriză nu s-a marcat, Slătioara având doar o ocazie de a marca prin Dorin Vasile .  In repriza secundă, oaspeţii au reuşit să puncteze de două ori, prin Cioboată şi Ovidiu Stan la ultima fazăa a jocului. A C S Slătioara – Vediţa Coloneşti 0-2

A C S Slatioara : Stancu – Chirimbu, Miu, Fulga , Vlad – Obrocea, Filip. Turcu, Ion – Dorin Vasile, Bănicioiu. Au mai intrat :Obrocea, Ene, Papa şi Babuşcă.
Vedita ; Vlăşceanu -  Ciobotea , Paun, M. Radu, Badea –  D. Popa, M. Burcea, Gălan, Aria – A. Burcea, ( Vişoiu ), Ov. Stan